Ingvar Villido. Acharya Ishwarananda

 • Lähemalt
 • Lühidalt
 • Minu eesmärgiks on maailm, kus inimesed on võimelised ise oma elu juhtima.
  Tea, et iga inimene saab ennast muuta ainult ise - kui ta on seda õppinud tegema.
  Luban, et igaüks, kes minu õpetatud teadmisi ja tehnikaid õigesti rakendab, kogeb positiivseid muutusi.

  Suudad sa oma igapäevaeluga alati hakkama saada ja kõiki oma eesmärke realiseerida? Enamik inimesi ei tea, et neist emotsioonidest ja mõtetest on võimalik täielikult vabaneda. Praegu maailmas domineeriva paradigma probleemiks on see, et inimesed ei tea, mis on nende tegelik identiteet. Nii samastavad nad end oma sisemaailma nähtuste - emotsioonide ja mõtetega.

  Soovin, et iga inimene saaks vabaks üleliigsetest piirangutest, kannatustest ja elaks täiega. Seetõttu õpetan teadmisi ja tehnikaid, mis aitavad inimestel endaga toimuvat mõista, iseseisvalt vabaneda automaatsetest harjumustest ja takistustest, arendada oma võimeid ning avada oma potentsiaale. Olen huvitatud nende teadmiste levimisest, sest need aitavad muuta kannatusi täis elu täisväärtuslikuks ja püsivalt õnnelikuks. Võti selle muutuse juurde on teadlikkuse ulatuslikum kasutuselevõtt igapäevaelus. See loob elule stabiilse aluse. Kutsun seda uueks paradigmaks. Teadlikkust kasutav inimene valdab oma elu ja tuleb toime igas olukorras, mille elu talle toob.

  Alustasin oma uurija-teekonda juba ligi 40 aastat tagasi, millest viimased 25 olen pühendanud teiste aitamisele, õpetades teadlikkuse praktilist kasutamist. Olen sünnist saati olnud uurija loomusega. Alates varasest lapsepõlvest on mind huvitanud, kuidas asjad päriselt töötavad. Oma väikeses aias uurisin, kuidas puud ja taimed kasvavad, kuidas loomad elavad. Vanaisa õpetas mulle puutööd, taevakaarti, Morse koodi, noa valmistamist ja palju muud. Minust sai eluaegne inimese olemuse uurija. Õppisin, praktiseerisin ja õpetasin paljusid erinevaid lähenemisi: erinevaid joogaliine, Budismi erinevaid harusid, Dzogchen-i, shamanismi, Osho tehnikaid ja Veedalikke teadmisi. Eeldasin, et leian vastused oma küsimustele olemasolevatest õpetustest, kuid avastasin vaid eraldiseisvaid teadmiste kilde. Olin siiski veendunud, et nagu igal pool mujal looduses, on ka inimese toimimises oma korrapära ja jätkasin tervikliku süsteemi otsinguid. Õppides tundma Babaji kriya jooga süsteemi, mis pärineb iidsest Tamiili mahasiddhade traditsioonist, liitusid kõik minu varasemad teadmised üheks universaalseks tervikuks. Leidsin vastused oma küsimustele ja selle, mida olin otsinud – oma päris Mina. Minu otsingud lõppesid.

  Täna õpetan Babaji kriya jooga meisterõpetaja ehk acharya Ishwaranandana inimestele iidseid inimliku täiuslikkuseni viivaid tehnikaid ehk kriyasid. Õpetan ka Teadliku Muutuse Kunsti, mis aitab inimestel enda sisemaailmas orienteeruma õppida, vabastada end emotsionaalsetest ja mentaalsetest piirangutest ja omandada uued baasoskused edukaks ja õnnelikuks eluks. Mind tuntakse ka Lilleoru keskuse ja samas asuva Teadlikkuse Rakendamise Kooli asutajana. Väliselt võin välja paista kui koolitaja või ettevõtja, kuid oma sisemuses olen ma joogi, reaalsuse empiiriline uurija.  

  Tänaseks on minu kursustel, pühendustel ja loengutes osalenud üle 16 000 inimese. Need inimesed on tõestanud positiivsete muutustega enda eludes, et õpetused, mida ma edasi annan, töötavad ja toovad kasu nii neile endile kui ka neid ümbritsevatele inimestele. See annab mulle kindluse öelda, et igaüks, kes neid teadmisi ja tehnikaid õigesti rakendab, kogeb positiivset muutust.  

  Kui tahad rohkem lugeda minu elust, siis loe siit...

  Kui tahad teada rohkem minu õpetustest, siis loe siit...